Kryolipolýza

Kryolipolýza s elektroforézou je unikátní moderní metoda, která je založena na řízeném ochlazování tukových buněk, vedoucí ke krystalizaci lipidů. Tukové buňky poté dostanou signál, který spouští jejich postupné odumření, jedná se o naprogramovanou buněčnou smrt – apoptózu. Bílé krvinky pak tyto odumřelé buňky odstraní pomocí lymfatického systému. Tkáň obklopující tukové buňky je před tímto procesem chráněna, jelikož nereaguje na ochlazení.

Kryoelektrofoféza je metoda, při níž se stejnosměrný proud aplikuje na podchlazenou táň tak, aby elektricky nabitá aplikovaná kosmetika pronikla do hloubky až 5 cm pod kůži.

Kryo-elektroforéza je neivazivní, bezbolestná metoda, nepoužívají se žádné jehly a výsledky jsou viditelné již po prvním ošetření. Pulsy proudu rozvádějí zchlazené aktivní látky do nejhlubších vrstev kůže. Cryo Max využívá střídavého proudu v kombinaci s kryo technologií. Jestliže je tělo vystaveno chladu, tělní buňky vyšlou signál do mozku skrze nervový systém, aby zvýšil průtok krve krevním řečištěm, aby se tělesná teplota dostala zpět na normální hodnotu – tím se zvýši prostupnost kůže a aktivní látky tak mohou lépe proniknout do kůže, a to až do hloubky 5 cm pod kůži. Střídavý proud take aktivuje pojivovou tkáň a pomáhá zlepšit tonus kůže a eliminovat toxické látky.

Kryolipolýza – revoluční neinvazivní metoda redukce tuku – zbaví tělo nežádoucích tukových polštářků spolehlivě a bezpečně. Jde o nejefektivnější neinvazivní způsob formování postavy zejména v problematických partiích. Vysněná postava je tak opravdu na dosah ruky!

Kryolipolýza je novou neinvazivní metodou vedoucí k redukci lokalizovaného tuku. Pracuje na principu řízeného zmrazení tukových buněk. Tukové buňky v podkoží jsou bohaté na nasycené mastné kyseliny a na rozdíl od okolních tkání jsou vysoce citlivé na vystavení chladu. Kryolipolýza je určena k ošetření lokalizovaného tuku a k formování postavy. Nejedná se tedy o metodu vhodnou k hubnutí.

Co se odehrává po ošetření v tuku?

Obsah tukových buněk po vystavení chladu zkrystalizuje a tím tuková buňka odumře, zatímco okolní oblasti jako kůže a podkoží zůstávají nepoškozeny. Tukové buňky se odstraňují procesem krystalizace následovaným buněčnou smrtí a progresivním rozpadem buněk s uvolněním lipidů během následujících dvou až šesti týdnů. Rozpadové produkty tukových buněk vyplaví z těla lymfatický systém.

První fáze

V první fázi zákroku je tuková tkáň řízeně a cíleně ochlazována. Tím je docíleno redukce maximálního množství tuku dané ošetřované oblasti a zároveň jsou  chráněny okolní tkáně a pokožka před podchlazením. Ochlazení a krystalizace tukových buněk v této oblasti spouští tzv. apoptózu, která je řízenou destrukcí buňky. Zjednodušeně řečeno to znamená, že tukové buňky dostanou signál, který spouští jejich postupné odumření.

Druhá fáze

Makrofágy, což jsou buňky přirozené imunity, pak tyto odumřelé tukové buňky odstraní jako každé jiné cizí těleso a nečistotu ven z organismu. Ta tkáň, která obklopuje tukové buňky je přirozeně před tímto procesem chráněna, neboť na ochlazení fyziologicky neodpovídá. Proces apoptózy, je pozvolný a proto také maximálně bezpečný. Hladiny cholesterolu či triglyceridů v krvi zůstávají díky tomu nezměněny.

Třetí fáze

V momentě, kdy jsou odumřelé tukové buňky odstraněny, se tuková vrstva přirozeně remodeluje a zmenšuje. To je způsobeno tím, že zbylé tukové buňky mají přirozenou tendenci se shlukovat zpět tak, aby byly v těsné blízkosti a vytlačují tak prázdná místa po chybějících odstraněných buňkách. Tuková vrstva se tak zmenšuje a tudíž ošetřená partie výrazně hubne. Tento proces má u všech pacientů konzistentní výsledek, tedy po jediné aplikaci dochází k úbytku minimálně 20-30% tukových buněk.

Nejčastěji ošetřovanými lokalitami jsou oblast pasu, břicha, boků, dolní části zad, paže a hýždě. Podle rozsahu požadované plochy může být nutná více než jedna aplikace k pokrytí celé oblasti. Každá aplikace trvá zhruba půlhodiny, závisí na síle tukové tkáně. Procedura není bolestivá, cítíte pouze tah v okolí zákroku díky vakuovému působení a intenzivní pocit chladu v místě zákroku, zvláště na začátku procedury. Na kůži se po zákroku obvykle objeví začervenání a necitlivost v aplikované zóně. Tyto příznaky mohou přetrvávat několik hodin po aplikaci.

Zmizí až 45 % tuku

Výsledný efekt se dostaví v závislosti na velikosti tukové vrstvy během několika týdnů. Průměrný úbytek závisí na úvodní síle tuku a dosahuje 3 až 15 mm. Jedná se tedy o 25% až 45% ztrátu tukové tkáně. Během terapie je však nutné udržet si stabilní váhu. Ošetření  se doporučuje opakovat 1 – 3 krát v odstupu šesti týdnů.  Není doporučeno klientům s nadváhou více než 10 kg.

Žádná omezení v běžném životě

Návrat k běžným aktivitám je možný bezprostředně po aplikaci.

INDIKACE

 • redukce tuku a celulity
 • vypnutí vaziva v kůži a podkoží
 • vpravování stimulujících, regeneračních nebo ošetřujících prostředků do kůže

KONTRAINDIKACE

 • kardiostimulátor,jiná elektrická zařízení v těle
 • osteosyntéza ( ve vztahu k ošetřovaným oblastem).
 • těhotenství a kojení
 • kožní léze
 • nádorová onemocnění
 • dlouhodobá léčba kortikoidy
 • oslabený imunitní systém:léky či AIDS
 • onemocnění jater a ledvin
 • kovové implantáty v ošetřované oblasti
 • dermální výplně obsahující matakrylát
 • porucha integrity kůže ošetřované lokality
 • těžká cévní, jaterní či metabolické onemocnění
 • alergie na chlad

ZDROJ: StudioGemini.eu